Banany

Dieta bananowa

Poranna dieta bananowa (bo tak brzmi pełna nazwa tej diety) jest dietą banalnie prostą w założeniach, a mimo to daje możliwość schudnięcia aż o 7 kilogramów w ciągu 30 dni! Jak to możliwe?

Dieta bananowaDieta pochodzi z Japonii i została spopularyzowana przez Kumiko Mori, śpiewaczkę operową, która w jednym z wywiadów telewizyjnych przyznała się, że po zaledwie miesiącu stosowania tej diety udał
o jej się zrzucić bez wysiłku wspomniane 7 kg. Z czasem metoda ta została potwierdzona przez miliony osób, które ją zastosowały. Dziś o tej metodzie można przeczytać w wielu miejscach, jak na przykład znane na całym świecie portale informacyjne, co tylko potwierdza skuteczność diety bananowej. Nasuwa się pytanie, gdzie jej fenomen i dlaczego została ona odkryta i spopularyzowana dopiero w ostatnich latach?

Banany na śniadanie

Oby zaznajomić się z tym co oferuje dieta bananowa powinniśmy sięgnąć do… samych bananów oczywiście. Banany jak powszechnie wiadomo są świetnym źródłem witamin, np. B i C, żelaza, magnezu, cynku, jodu i przede wszystkim potasu. A co więcej świetnie smakują więc są chętnie zjadane jako przekąski.

Ale owoce te również zawierają dużo cukru, który dostarcza mnóstwa energii, zatem zaspokajają głód na długi czas. Okazuje się, że te właściwości bananów idealnie pasują do tego, by stosować je jako najważniejszy posiłek w dziennym jadłospisie, czyli śniadanie.

Dieta bananowa – jak ją stosować?

Banany w umiarkowanej ilości należy spożywać na śniadanie, dodatkowo popijając je jedynie przegotowaną i ostudzoną wodą (w ilości 1.5-2 litry dziennie). Dieta bananowa mówi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by jeść banany również przy okazji pozostałych posiłków. W ciągu reszty dnia nie mamy ograniczeń jeśli chodzi o spożywane posiłki, wystarczy jedynie, że będziemy jedli z umiarem i nie będziemy się objadali. Posiłki należy jeść powoli i dokładnie przeżuwać, przez co zaspokajamy głód organizmu w optymalny sposób. Ostatni posiłek powinien być zjedzony maksymalnie o 19.

Bardziej ambitne podejście mówi, by wyeliminować z jadłospisu alkohol (jest bardzo kaloryczny), lody i nabiał. I to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o główne wskazówki dotyczące tej diety. Bananalnie proste!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *